O Zlocie

Już za kilka dni ponad 1200 zuchenek, zuchów, harcerek i harcerzy ZHR przybędzie na Zlot Powstania Wielkopolskiego do Poznania. Spotkamy się by wspólnie świętować 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego! Zapraszam Was do wzięcia udziału w obchodach, do służby w centrum wydarzeń tych szczególnych dni. Do udziału w akcji #łańcuchbohaterów i wspólnego tworzenia mapy bohaterstwa Wielkopolan! Do uczestnictwa w specjalistycznych warsztatach, które pozwolą Wam zdobyć nowe umiejętności i pogłębiać Wasze zainteresowania. Do wielkiej gry miejskiej która pozwoli Wam poczuć mroźne powietrze tamtych dni oraz do debaty nad drogami do Niepodległej! Pamiętajcie – to także nasze święto! Każdy z nas słyszał przecież w szkole o harcerzach walczących w Powstaniu Wielkopolskim. Spotkajmy się by uczcić ich pamięć i poznać lepiej ich historię! Spotkajmy się i zaśpiewajmy jak 100 lat temu – “Ojczyzno moja, żyj!”

W imieniu Sztabu
phm. Kacper Kozanecki
Komendant Zlotu

Skrócony harmonogram

ROZPOCZĘCIE ZLOTU PO GODZINIE 17:00 (27.12.)

ZAKOŃCZENIE ZLOTU OKOŁO GODZINY 15:00 (29.12.)

Czwartek 27. grudnia – wspólna pamięć

Pierwszego dnia zlotu włączymy się aktywnie w obchody miejskie, oraz się w akcję #łańcuchbohaterów. Nie zabraknie naszej reprezentacji na uroczystej Mszy Św. w intencji Powstańców Wielkopolskich w Farze o godzinie 12:30, ani pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich o 16:40! Dzień zakończymy kominkami – równolegle odbędą się aż 3 które zgromadzą 1000 harcerek i harcerzy!

Piątek 28. grudnia – wspólna praca

Drugiego dnia zlotu każdy uczestnik będzie miał możliwość udziału w wybranych przez siebie warsztatach. Znajdą się wśród nich zajęcia dla zastępowych i wędrowników (prowadzone przez ekspertów), takie jak: fotograficzne, filmowe, dziennikarskie, strzeleckie, teatralne, modelarskie, internetowe, plastyczne, graficzne, rzeźbiarskie, kucharskie i wiele innych! Tego dnia nie zabraknie także tradycyjnych Rogali Marcińskich. 🙂

Wieczorem weźmiemy udział w koncercie pieśni powstańczych, którego jesteśmy współorganizatorem oraz razem ze starszymi harcerkami i harcerzami spotkamy się na uroczystym kominku z zaproszonymi gośćmi w Pawilonie Nowej Gazowni.

Sobota 29. grudnia – wspólne zwycięstwo

Trzeciego dnia zlotu odbędą się równolegle dwie gry miejskie: zuchowa i harcerska. Ta druga adresowana jest również do mieszkańców miasta. Udział w niej wezmą zgłoszone patrole (zastępy lub patrole z drużyn i chętne grupy ze szkół) w przedziale wiekowym 11-17. Odbędzie się także otwarta debata historyczna, adresowana do drużyn wędrowniczych, instruktorów oraz mieszkańców miasta.  Całość zakończy uroczysty apel na Placu Mickiewicza o godzinie 14:00.

Bal Niepodległości

Mamy przyjemność zaprosić wszystkie instruktorki, instruktorów, wędrowniczki i wędrowników, oraz komendy drużyn Okręgu Wielopolskiego na Bal Niepodległościowy! Będzie on zwieńczeniem zlotu Powstania Wielkopolskiego i całorocznych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zabawy 29.12. od godziny 18:00 do auli Katolickiej Szkoły Podstawowej, przy ulicy Głogowskiej 92!

metropolita

Zlot współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Harcerska Szkoła Liderów”

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.